Багато хто, без сумніву, стикався з досить неприємною ситуацією – через кілька місяців після початку роботи опалювальної системи стає відчутно, що ефективність її роботи знижується:
- Не гріє водяна тепла підлога.
- Не прогрівається одна або декілька батарей, або контур опалення в цілому.
- Збільшується витрата газу або іншого палива.
- Знижується віддача тепла з опалювальних приладів і, як наслідок, у приміщенні стає холодно.
Чому це відбувається?
Вода, яка використовується в сучасних опалювальних системах в якості теплоносія, повинна бути м’якою з твердістю не більшою 0,1 мг.екв/л. Але здебільшого систему заповнюють водою, яка містить ряд хімічних компонентів, що при нагріванні випадають в осад. Так утворюється накип, який осідає на внутрішніх поверхнях. Все це ускладнює циркуляцію теплоносія, знижуючи тим самим ефективність роботи системи. І, як наслідок, обігрів житла стає неякісним. Доведено, що при загальній товщині накипу 7-9 мм ККД котла зменшується на 40-50%.
Слід врахувати, що наявність накипу на стінках значно підвищує ризик виходу з ладу дорогого обладнання: котла, насоса, термокрана тощо.
Цілком логічним є запитання – як же всього цього уникнути?
Щоб уникнути зайвих клопотів і непотрібних витрат заповнюйте систему підготовленою водою. Досягти необхідної якості води можна наступними способами:
- за допомогою установки зворотнього осмосу
- за допомогою іонообмінних смол
- додаванням у воду таблетований двокомпонентний засіб Котловит
- використанням дощової води.
Який саме спосіб обрати – вирішувати Вам!
Але якщо система опалення вже працює і працює неефективно – її необхідно промити. В цьому Вам допоможе Сервісний центр ПП “Яра”, який, завдяки найновішій технології, проведе промивку без зняття радіаторів.
Промивка системи опалення до 10 радіаторів – 20$ /рад + вартість хімії
Промивка системи опалення від 11 до 20 радіаторів – 15$ /рад + вартість хімії
Промивка системи опалення від 21 радіаторів – 12$ /рад + вартість хімії





